Další rozšíření oblasti zooterapie se nám podařilo navázáním spolupráce v oblasti canisterapie. Poprvé za námi dne 4. října 2017 přišli tři pejsci – labradorka Kessy, jezevčík Maruška a australský ovčák Jack se svými chovateli. Velice nás potěšilo, že za námi přijeli až ze Střední zemědělské školy v Čáslavi, vše ve spolupráci s organizací Pes-partner. Celý tým vedla jejich vyučující, která velice vtipně představovala jednotlivá plemena psů. Dovednosti pejsků pak se zapojením přítomných dětí představovali sami chovatelé. Děti si vyzkoušely polohování, mazlily a pejsky česaly. Jack nám předvedl válení sudů, skoky do náruče. Kessy jako asistenční pes předvedla vysvlékání oblečení, podávání různých předmětů. Benjamínek Maruška si pak svou mazlivostí získala srdce malého kamaráda na vozíčku. Děti se dozvěděly spoustu zajímavého a jejich znalosti byly odměněny drobnými pamlsky, které měla Kessy schované ve svém zajímavém oblečku. Děkujeme za netradiční canisterapeutické představení organizaci Pes-partner, paní Tiché a studentkám SZŠ v Čáslavi a těšíme se na další zajímavé setkání.