Dětský čin roku 2022

Dětský čin roku je úžasná soutěž, charitativní projekt společnosti Whirpool, která nás učí dobru. Na Slovensku s nápadem přišli jako první, my, v České republice, jsme akci přijali před 18ti lety. A již dlouhých 15 let do soutěže svými příběhy přispívají i hospitalizovaní žáci naší školy v následujících kategoriích – Záchrana lidského života, Pomoc starším lidem, Pomoc ostatním, Pomoc přírodě, Pomoc na netu, Dobrý nápad a Kolektivní pomoc.

V roce 2022 jsme do projektu poslali 23 příběhů našich žáků. Ne každý se rok se nám sice podaří zvítězit, ale v minulých letech jsem již 9x získali vítězné trofeje. Cena pro vítěze je totiž vysoká – pozvání oceněných autorů z každé kategorie i s jejich rodinou do Prahy na Staroměstskou radnici, kde na ně čekají herci, zpěváci, sportovci a mnoho dalších zajímavých osobností. Tyto osobnosti se stávají patrony jednotlivých příběhů. Společně s autory je následně přečtou a předají jim ocenění v podobě 10.000 Kč pro jejich školu. Ze získaných peněz naše škole pořídila např. dětskou knihovnu, úložný nábytek na hračky v herně, televizory a spoustu dalšího.

V naší škole je patronem akce paní učitelka Mgr. Jana Čalkovská, která ji doprovází od jejího prvopočátku. Každý rok vede žáky k psaní svých životních příběhů. Tato její dlouholetá aktivita byla v letošním roce oceněna cenou pro nejlepšího učitele v hodnotě 20.000 Kč, kterou jí při slavnostním vyhlášení dne 1. prosince 2022 předal pan Aleš Háma.

Velice si tohoto ocenění vážíme a již nyní se těšíme na nadcházející ročník Dětského činu roku.