Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Knihovna Jiřího Mahena „Matka Země“

U příležitosti celosvětové události Dne Země, která je organizovaná každoročně 22. dubna, proběhl na naší škole v úterý 25. dubna 2023 program s Knihovnou Jiřího Mahena v Brně zaměřený na podporu ochrany životního prostředí s názvem „Matka Země“.

Knihovnice uvedly program četbou z knihy „Filipova dobrodružství“ od francouzského autora Jacquese Breuila. Hlavní hrdina příběhu, Filip, se setkává s Modrou babičkou, laskavou dámou, kterou mají všichni lidé rádi. Modrá babička alias naše planeta Země však onemocněla a Filip a jeho kamarádi se snaží najít způsob, jak jí pomoci. Děti se v programu interaktivní formou také dozvěděly, jaké suroviny na naší planetě čerpáme a že jejich zásoby nejsou nevyčerpatelné. Zároveň byly děti dalšími aktivitami podníceny k zamyšlení, jak se dá planetě pomoci, aby zůstala zachována i pro příští generace.

 

Předešlé

Další

Comments are closed.