Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Knihovna Jiřího Mahena „Pestrobarevný déšť“

První setkání s Knihovnou Jiřího Mahena v novém školním roce se uskutečnilo dne 15. září 2021 a to na lůžkovém oddělení dětské oční kliniky a na oddělení interny 67. Přítomné děti se zajisté dozvěděly mnoho zajímavého o začínajícím podzimu v říši rostlin i v říši zvířat. Nechyběla ani tvořící chvilka – podzimní strom. A co by to bylo za návštěvu z knihovny, kdyby se nekonalo čtení nějaké zajímavé knížky. Tentokráte se jednalo o knihu „Co věděla moudrá želva“.

Na knihu pak navázalo čtyřnohé překvapení – suchozemská želva Tetička. Nadšení v dětských očích nejde ani popsat. Někdo si ji jen pohladil, odvážnější ji také zkusili nakrmit. Atmosféra byla opravdu báječná. Želví výprava pak ještě vyrazila pozdravit pacienty na oddělení ortopedie.

Nezbývá než poděkovat za milou návštěvu a těšit se na příště.

Comments are closed.