Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Knihovna Jiřího Mahena „Z pohádky do pohádky“

Pro úvodní čtení letošního školního roku, které naše škola pravidelně pořádá ve spolupráci s Knihovnou Jiřího Mahena v Brně, si dne 12. září 2023 knihovnice vybraly téma „Z pohádky do pohádky“. V milých verších publikace „Snídal drak bramborák“ od autorky Aleny Šotolové ožily známé pohádkové postavy, jako např. král, princezna, drak, Honza nebo čert. Děti celým pásmem provázel hodný plyšový drak Hugo, kterého mohli malí pacienti  nakrmit jeho oblíbenými buchtami s povidly. Naopak s pohádkovým drakem se děti mohly utkat tváří v tvář s mečem a zahnat jej zpět do dračí sluje. Během veršovaných pohádek si zahráli i maňásci, kteří ožili pokaždé, když o nich v příběhu byla zmínka.

Děkujeme za pohádkové dopoledne a těšíme se na příště.

Comments are closed.