Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Knihovna Jiřího Mahena – „Země věčného ledu“

V návaznosti na Mezinárodní den tuleňů, lachtanů a velryb, který se slaví dne 10. ledna, za námi poprvé v tomto kalendářním roce přišla dne 23. ledna 2018 pracovnice z Knihovny Jiřího Mahena se zajímavým programem o zemích, kde panuje věčný sníh a led – Arktida, Antarktida. Za polární kruh jsme se nejdříve museli dobře připravit – teplé oblečení bylo nezbytné. Podařilo se nám vytvořit také pořádnou zimu prostřednictvím papírových koulí. Procvičili jsme si pozornost při poslechu pohádky „Ledový domeček“ A nebylo by to pravé setkání s knihovnou, kdybychom alespoň nenakoukli do nějaké zajímavé knížky – tentokráte encyklopedie o světě. Celou kapitolou o ledových krajinách nás provedl malý Eskymák a dozvěděli jsme se např. jak se větrá v iglú. Na závěr jsme si všichni vyrobili Eskymáka jako vzpomínku na hezky prožité dopoledne.

Comments are closed.