Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Koblížek s Městskou policií

Se zajímavým programem „Koblížek“ z oblasti všeobecné prevence za námi první listopadový den přišla strážnice Městské policie Brno, dopravního oddělení – paní Půčková. Tento program je dětmi velice oblíben, protože je doplněn spoustou pestrého didaktického materiálu a je vhodně proložen aktivním zapojením přítomných dětí např. jako řidiči, semafor, strážník apod. Děti se prostřednictvím děje pohádky „O koblížkovi“ seznámí s pravidly chůze po chodníku, přecházení silnici po přechodu, upevní si znalosti symboliky semaforu a vyzkouší si roli strážníka a řízení dopravy. Jako památku na zajímavé dopoledne každý včetně přítomných rodičů a učitelek obdržel reflexní náramek, tak potřebný v současném ročním období. Děkujeme paní Půčkové a těšíme se na opětovné setkání na jaře.

Comments are closed.