Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Ve čtvrtek 23. listopadu 2023 jsme v naší škole přivítali pana Bohuslava Matouše ze Severočeské hvězdárny a planetária v Teplicích. Všichni přítomní se dozvěděli zajímavé informace o Slunci, Měsíci, Zemi a dalších planetách naší sluneční soustavy i hvězdách. Došlo také na polemiku o možnosti existence jiných civilizací ve vesmíru. Velkým lákadlem pro všechny pak byl dalekohled, kterým jsme sice pozorovali „jen“ okolí nemocnice, ale i tak se na něj stála fronta. V souvislosti s ním byly děti seznámeny s principy jeho fungování a vyzkoušely si i pozorování okolí přes různé druhy čoček.

Děkujeme panu Matoušovi, že k nám do školy vážil tak dlouhou cestu, čehož se velice vážíme a již nyní se těšíme na další příjemné setkání a povídání.

Comments are closed.