Podzimní felinoterapie

V rámci podzimní felinoterapie za námi dne 2. listopadu 2017 přišly tři kočky – siamský kocourek Sweet, orientální kočička Liduška a kočička Ebi plemene ragdol. Felinoterapie tentokrát proběhla ve skupinovém i individuálním duchu, zejména dětem z neurologického a neurochirurgického oddělení více vyhovuje klidnější atmosféra. Děti se dozvěděly vše, co je zajímá o životě koček, jejich chovu, péči i jejich vystavování. Nechybělo ani mazlení, česání, krmení a hrátky s kočkou. Neklidnějším dětem se velice líbila stimulace kočky pomocí mávátka. Běhaly děti i kočky. Někomu zase stačilo jen kočičky pozorovat. Bylo zařazeno i přiřazování kočičích obrázků podle pokynů tzv. kočičích rodinek. Každý si pak domů odnesl malovaný kočičí polštářek, zajímavý katalog o výstavách koček. Děkujeme kočičkám, jejich chovatelkám a těšíme se na příští společná setkání.