Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

projekt „Záložka do knihy spojuje školy“

Do projektu „Záložka do knihy spojuje školy“ se naše škola zapojila již počtvrté. Projekt vyhlašuje Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská knižnica v Bratislavě.

Za tento projekt jsme velice rádi, protože v nemocnici je dostatek času na čtení a my žáky v jejich četbě podporujeme, protože knihy dávají velkou moudrost. Celý projekt čtení žáků ještě více oživuje a prohlubuje, žáci tak mají možnost seznámit se s mnoha zajímavými knížkami, malují z knížky obrázek na záložky, myslí na někoho, komu svým výrobkem udělají radost.

 

Hlavním smyslem akce je namalovat záložky do knihy pro kamaráda z partnerské školy na Slovensku, pro tento rok nám byla přidělena Speciální základní škola v Dětvě. Letošní rok měl téma „Za listem list – baví mě číst“. Žáci naší školy namalovaly velké množství krásných záložek, při konečném sečtení jich bylo dokonce 74. Každá záložka byla tvořena nejen obrázkem z knížky, ale byla doplněna i samotným názvem knihy i jménem jejího autora.

 

Práce s knížkami a výroba záložek žáky bavila. Jsme rádi, že naše záložky někomu udělají radost a že máme kamarády na Slovensku. Tento projekt se nám zdá užitečný a rádi bychom se do něj zapojili i v příštím roce.

Comments are closed.