Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

projekt „Záložka do knihy spojuje školy“ – 10. ročník

Do projektu „Záložka do knihy spojuje školy“ se naše škola zapojila již počtvrté. Projekt vyhlašuje Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská knižnica v Bratislavě.

Za tento projekt jsme velice rádi, protože v nemocnici je dostatek času na čtení a my žáky v jejich četbě podporujeme, protože knihy dávají velkou moudrost. Celý projekt čtení žáků ještě více oživuje a prohlubuje, žáci tak mají možnost seznámit se s mnoha zajímavými knížkami, malují z knížky obrázek na záložky, myslí na někoho, komu svým výrobkem udělají radost.

 

Hlavním smyslem akce je namalovat záložky do knihy pro kamaráda z partnerské školy na Slovensku, pro tento rok nám byla přidělena Speciální základní škola v Dětvě. Letošní rok měl téma „Za listem list – baví mě číst“. Žáci naší školy namalovaly velké množství krásných záložek, při konečném sečtení jich bylo dokonce 74. Každá záložka byla tvořena nejen obrázkem z knížky, ale byla doplněna i samotným názvem knihy i jménem jejího autora.

 

Práce s knížkami a výroba záložek žáky bavila. Jsme rádi, že naše záložky někomu udělají radost a že máme kamarády na Slovensku. Tento projekt se nám zdá užitečný a rádi bychom se do něj zapojili i v příštím roce.

Comments are closed.