Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Zooterapie v Bohunicích

Dne 11. prosince 2019 proběhla na oddělení psychiatrie adventní canisterapie a felinoterapie. Žáci se seznámili s černou labradorkou Kessy a orientální kočkou Bačovkou. Ve vánoční atmosféře obdivovali kousky, které Kessy předváděla a kterými každodenně pomáhá ve „své rodině“. Někteří žáci si také vyzkoušeli metodu polohování. Kočička Bačovka pak svým teplem zahřívala a uvolňovala pacientku, se kterou se vzájemně „vybraly“ a chvíle pohody si obě užívaly plnými doušky. Na své si však přišly i další děti, které Bačovku skoro vyhladily. Bylo to moc fajn a těšíme se zase na příště.

Comments are closed.