Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Na období letních prázdnin byla naše škola přizvána ke spolupráci na projektu „Cirkus Paciento“ ze strany dobročinné organizace Zdravotní klaun. Akce probíhala denně v termínu 19. – 23. července 2021; v dopoledních hodinách se jí účastnily děti z lůžkového oddělení dětské oční kliniky, odpolední hodiny byly vyhrazeny pro všechny hospitalizované děti s jejich rodiči jako zpestření času v nemocnici.

Celý týden se nesl v duchu legrace, zábavy, ale také tréninku nejrůznějšího cirkusového umění. Někomu se dařilo kouzlení, jinému učarovalo točení talíře na tyči, někdo zdokonaloval svoje pohybové dovednosti v jednoduchých artistických číslech. Bylo opravdu z čeho vybírat a každý si našel to své. Zpočátku se sice jednotlivé triky nedařily hned, ale po vytrvalém tréninku se úspěch dostavil.

Vrcholem celého týdne pak bylo páteční odpolední vystoupení dětí z oční kliniky pro jejich rodiče a blízké. Aplaus byl veliký. Zvažte sami podle přiložených fotografií, jak byly děti šikovné.

Děkujeme zdravotním klaunům za příležitost podílet se na této akci plné zábavy a legrace. Budeme doufat, že se napřesrok opět setkáme v cirkusovém šapitó…

Comments are closed.