Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Doktorka Plyšáková

S příchodem podzimu ustávají venkovní aktivity a přesouváme se více do tepla našich domovů. Proto byl podzimní program „Doktorka Plyšáková“, který se konal dne 31. října 2018, zaměřen na prevenci úrazů malých dětí v domácnostech, případně v mateřských školách. Děti opět vyvozovaly pomocí plyšových pacientů druhy úrazů, ke kterým došlo, a také následně hledaly řešení, jak těmto situacím předejít. Součástí programu byla i zdravotnická část, kdy zraněným plyšovým zvířátkům děti vyměňovaly obvazy a vyšetřovaly je (poslech fonendoskopem, „odběry krve“, měření teploty apod.). V závěru, kdy bylo o plyšové pacienty postaráno, si děti vytvořily z papíru sanitku. Tím jsme ještě krátce otevřeli téma rychlé záchranné služby, a pak už byl čas, aby se dětští pacienti vrátili zpět na svá oddělení.

Další

Comments are closed.