Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Na úterý 25. června 2024 si paní učitelky Mgr. Blanka Sykáčková a Mgr. Hana Bartová pro hospitalizované děti připravily dopolední program „Doktorka plyšáková“ z oblasti všeobecné prevence. Hlavním cílem programu bylo nejen děti seznámit s nejrůznějšími druhy úrazů a jejich základním ošetřením, ale zejména s mnoha možnostmi, jak předcházet jejich vzniku. Například pravidly bezpečné práce s nůžkami či předcházení pádu z okna. Děti si na kamarádech vyzkoušely i své schopnopnosti obvázat zraněný kotník nebo vydezinfikovat a zalepit odřeninu. Odvahu a rozhodnost všichni prokázaly i při simulované bouřce, kdy se každý rychle a správně schoval na bezpečné místo. Program byl proložen také veselými písničkami s pohybem. Domů si všichni odnesly omalovánky první pomoci a materiál na výrobu záchranářského kufříku.

Tímto přejeme všem hospitalizovaným dětem a žákům brzké uzdravení, návrat do jejich blízkého prostředí a krásné letní prázdniny…

 

 

Předešlé

Další

Comments are closed.