Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Po roční odmlce jsme se i v tomto školním roce pustili do odchovu housenek babočky bodlákové. Ačkoliv se jednalo již o několikrát vyzkoušený a prožitý proces, byly housenky a následně u kukly pod každodenním drobnohledem nejen hospitalizovaných dětí, ale i všech zaměstnanců školy. Prvního motýla jsme se dočkali v pondělí 17. června 2024 a pak už to šlo „jako po másle“.

Vše opět vyvrcholilo slavnostním vypouštěním motýlů do volné přírody, které se uskutečnilo v pátek 21. června 2024 před budovou školy. Organizačně se celé akce chopila paní učitelka Mgr. Kateřina Mudráková, která nejprve všem přítomným objasnila jednotlivé fáze vývoje. Následně přítomné děti, rozdělené do čtyř skupin, kreslily etapy vývoje na chodník. Poté již přišlo na řadu samotné vypouštění, kdy byl každý motýl pojmenován podle jeho patrona z řad dětí. Celý dopolední program krásnou hrou na housle doprovovázel pan Mgr. et MgA. Pavel Šnajdr, Ph.D., pod jehož vedením jsme si na závěr akce i společně zazpívali.

Comments are closed.