Doktorka Plyšáková

Zábavné pásmo doktorka Plyšáková, které proběhlo dne 12. června 2018 a pro děti si jej připravila paní učitelka Ondráčková, je zaměřeno na prevenci dětských úrazů. Doktorka Plyšáková přináší dětem plyšové medvědy, kteří mají obvázané tlapky, hlavu, náplast na nose či oušku, představují malé pacienty s nejčastějšími úrazy, které se vyskytují  v předškolním věku. Děti pomáhají doktorce medvídky vyšetřit, mění obvazy a současně medvídkům radí, co mají dělat, aby příště k žádnému úrazu nedošlo. V tomto duchu probíhá tzv. „herní terapie“ již několik let na všech odděleních, kde učitelky seznamují děti prostřednictvím medvídka a „lékařského“ kufříku s vyšetřeními a zákroky, které děti v nemocnici čekají. Prostřednictvím dějových obrázků se děti seznamují s dalšími situacemi během celého roku (o prázdninách, v zimě, ale i v domácnosti nebo na zahradě), při kterých nastávají rizikové situace. Vyhodnocují situace pomocí smajlíků podle toho, zda je chování dětí na obrázcích rizikové nebo bezpečné. Na závěr si doktorka  Plyšáková popovídá s dětmi o záchranných složkách (zdravotníci, hasiči, policie) a děti si jedno z aut záchranářů vytvoří z papíru. Na odděleních učitelky pracují s dětmi s dalším didaktickým materiálem (dějovými obrázky) s dalšími situacemi, kdy je třeba, aby děti nebezpečným situacím předcházely.

Další