Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Srdečně zveme všechny příznivce naší školy na výstavu obrázků dětí „V pyžamech za kočkou“, která se koná ve dnech 30. 6. – 1. 7. 2018 v sálech Kongresového centra BVV. Výstava se koná v rámci Mezinárodní výstavy koček s finanční podporou úřadu Jihomoravského kraje a pod záštitou náměstka hejtmana, pana Mgr. Marka Šlapala.

Papírové kočky tvořily nemocné děti během svého pobytu v Dětské nemocnici. Tam se totiž v průběhu své léčby mohou setkat s živými kočkami, které za dětmi chodí pravidelně již od roku 2002. Děti, kterým to povolí ošetřující lékař, se účastní felinoterapie, což je jedna ze součástí zooterapie. Jedná se o podpůrné působení na děti pomocí živých koče. Děti se toho o kočkách dozví opravdu hodně, třeba čím se živí, jak se o ně starat, jaké mají nemoci a samozřejmě nechybí ani kontakt s živou kočkou. A protože jsme v nemocnici, tak se zde chodí v pyžamku nebo v noční košišli. A odtud je i název celé akce.

Všechny zážitky z felinoterapie děti ztvárňují i výtvarně. A letos vznikla spousta papírových pyžamek, ve kterých jsou kočky. Výstava obrázků kočičích pyžam je soutěžní, celkem se představí okolo 150 úžasných kočičích výtvarů, jejichž malování si děti opravdu užily. Čeká tak na návštěvníky spousta zajímavých a netradičních obrázků koček. Nejlepší obrázky budou oceněny a jejich autoři získají hodnotné ceny.

Přijďte si zpříjemnit poslední červnový víkend a začátek prázdnin touto pěknou výstavou. Pro dětské návštěvníky je připraveno plno zajímavých aktivit – např. kočičí omalovánky, kočičí koutek a další… Všicni se mohou těšit na promenádu v pyžamech – ta bude v sobotu po 14. hodině – zde se představí kočky živé i se svými páníčky!

Těšíme se na všechny.

Comments are closed.