Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

eTwinningový projekt „Moje oblíbená kniha“

Hospitalizované děti si s sebou do nemocnice často přinášejí nejen svou oblíbenou hračku, ale také svou oblíbenou knížku. Smyslem projektu je podpořit kladný vztah dětí ke knihám, lásku k literatuře, zvyšovat zájem o čtené slovo a vnímat zajímavé ilustrace knih různého žánru (leporelo, pohádky, encyklopedie). V průběhu realizace projektu měly děti možnost seznámit se také s novými knihami a jejich ilustracemi.

Projekt byl vedený směrem ke kreativnímu tvoření zajímavých, nevšedních, osobitých ilustrací oblíbených knih dětí. Výstupem projektové spolupráce byla vytvořená leporela se zajímavými dětskými ilustracemi, které byly dle možností doplněny krátkým textem týkající se obsahu příslušného obrázku. Vzájemné předávání informací s partnerskou školou probíhalo prostřednictvím e-mailu a fotografií.

Projekt měl dle původního plánu probíhat v době školního roku 2017/2018, ale z důvodu organizačních změn na naší škole došlo k prodloužení této realizace. Na podzim roku 2018 se uskutečnila výstava dětských prací partnerské školy ZŠ s MŠ pri zdravotníckom zariadeni Košice. Na jaře roku 2019 pak proběhla výstava obrázků dětí naší školy v prostorách dětského oddělení Knihovny Jiřího Mahena v Brně.

 

Comments are closed.