Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Felinoterapie na psychiatrii

Ve čtvrtek 26. ledna 2023 zavítala v rámci felinoterapeutických aktivit paní ředitelka PaedDr. Jana Stěničková se svými kočkami na oddělení dětské psychiatrie. Doprovod jí dělala paní učitelka Mgr. Soňa Rynešová.

Tentokráte s sebou přivedla dvě kočky – klidnou Hedvičku Simon (kočka siamská s červenými odznaky) a rozdováděnou Kallu Arakan (orientální černou kočku), které jsme říkali Čertík. Poté, co se žáci dozvěděli mnohé zajímavosti ze světa koček, došlo na hrátky a mazlení. Hedvičku žáci úplně vyhladili a s Čertíkem si pěkně zadováděli. Na závěr si pak vyluštili tematické doplňovačky a vybarvili dřevěné kočičky.

Hned následující den se pak žáci společně se svými učitelkami pustili do projektu o felinoterapii a malování kočkovitých šelem.

 

 

Předešlé

Comments are closed.