Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Již potřetí jsme se vydali cestou odchovu housenek motýlů babočky bodlákové. Samotných housenek jsme se dočkali 3. května 2019. Podle miniaturní velikosti housenek jsme ani nedoufali, že se podaří všechny tvorečky odchovat. I přesto se všem housenkám až na jednu podařilo zakuklit. Pak už přišlo období čekání a pravidelné kontroly kukel. 21. května jsme se dočkali ranního překvapení – začalo líhnutí. V jednom případě měl motýl trošku nepravidelně vytvořená křídla, ale žili všichni.

Dne 3. června 2019 pak proběhla v prostorách školy akce „Hrajeme si s motýly“, kterou si pro děti připravila paní učitelka Mgr. Kateřina Mudráková, která celou akci zaštiťuje. Na počátku akce byly děti seznámeny s našimi motýly, jejich vývojem za pomoci 3D modelu a vrstevnného vývojového puzzle. Poté následovala tvořivá část dopoledne, ve které si děti vyráběly knížku o vývoji motýlů a kterou si každý odnesl domů na památku. A aby tvoření nebylo málo, vyráběly si děti ještě motýlí křídla z organzy dekorací z mechové gumy. Bohužel, mechová guma na uvedeném materiálu příliš nedržela, ale to nám naštěstí celý dojem z akce nezkazilo.

Ještě téhož dne pak došlo i ke slavnostnímu vypouštění motýlů do volné přírody. Atmosféru okamžiku podpořilo vystoupení hudebnice Hany Hány na příčnou flétnu. Děti vylétající motýly na jejich svobodné cestě světem doprovázely třepotáním svými organzovými křídly. Tak jako každý rok, i letos akce zaujala nejen naše pacienty s doprovodem, ale i řadu zástupců ze zdravotnického personálu. Už nyní se tšíme na příští rok, až se opět staneme svědky zázraku „zrození“ motýlů.

Comments are closed.