Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Knihovna Jiřího Mahena „Ledové království“

Dne 18. ledna 2022 jsme se poprvé v novém kalendářním roce setkali s pracovnicí Knihovny Jiřího Mahena v Brně, která na dětské oční oddělení a oddělení dětské pediatrie přišla se zajímavým povídáním na téma „Ledové království“. Kromě krátkého připomenutí všeho, co nám sníh a led kolem nás umožňuje dělat (koulovat se, stavět sněhuláky, dělat andělíčky do sněhu, bruslit…), jsme se také dozvěděli, že na světě existují zvířata vzhledem i jménem si podobná, žijící však v odlišných životních podmínkách (liška obecná a liška polární, tygr indický a tygr usurijský nebo třeba vlk obecný a vlk polárn). Mnoho zajímavého pak bylo možné vyčíst i ze spousty knih, které nám paní knihovnice na ukázku přinesla. Závěrem si každý vyrobil svého malého sněhuláka jako památku na mrazivé dopoledne…

 

Comments are closed.