Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Knihovna Jiřího Mahena „Svět očima koček“

Po dlouhé, vynucené pauze nás opět navštívila pracovnice Knihovny Jiřího Mahena v Brně s poutavým programem o životě koček. S ohledem na mimořádná opatření se akce konala pouze na lůžkovém oddělení Dětské oční kliniky. I přesto si však přítomné děti celý program náležitě užily.

Jak již bylo řečeno, byl stěžejním námětem život kočičích kamarádů. Část přítomných dětí ve svém okolí takového chlupáče má, takže bylo o zábavu postaráno. Kočky si děti mohly také prohlédnout v krásných publikacích, které paní knihovnice přinesla s sebou. Přínosné bylo i připomenutí, že kočky nejsou jen ty naše doma, ale že kočkovité šelmy mají mnohem širší záběr, což si děti také mohly vyzkoušet při jejich párování samce, samice a mláděte. Kočičí rodinky se dařilo vytvořit i v souvislosti s různými plemeny v domácích podmínkách chovaných koček. Nechybělo ani tvořivé okénko. Děkujeme za zpestření podzimního dne a těšíme se zase na příští setkání a povídání.

 

Comments are closed.