Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Knihovna Jiřího Mahena – „Velikonoční pomlázka“

Předvelikonoční čas nám dne 11. dubna 2017 přišly zpestřit pracovnice Knihovny Jiřího Mahena v Brně. Všichni jsme si popovídali o velikonočních zvycích, tradicích, symbolech. Vyzkoušeli jsme si znalost barev sbíráním nejrůznějších jarních květin, rozkvetla nám totiž celá třída. Seznámili jsme se s novou jarní básničkou o petrklíči. Jaro je obdobím, kdy se rodí spousta mláďátek, jejich maminky jsme hledali na pracovním listu. Jen pro zajímavost – dozvěděli jsme se, že pes má psovátko :o). Nakonec nechybělo ani očekávané vyrábění, tentokráte v podobě masky slepičky, která se všem moc líbila. Děkujeme Mahenově knihovně a přejeme všem krásné Velikonoce.

Comments are closed.