Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Knihovna Jiřího Mahena – „Zlobidla“

Dne 11. září 2018 se uskutečnilo první setkání v novém školním roce s pracovnicí Knihovny Jiřího Mahena. Na zahájení „školy“ nám přinesla knihu „Zlobidla“, která provázela celé úterní dopoledne. Z přečtených úryvků jsme se např. dozvěděli, jak se pokusit přimět paní kuchařku nepřipravovat sardinkovou pomazánku nebo jak se z nás holek mohou stát modelky – stačí si na hlavu obléct maminčino „spodní prádlo“. Vyzkoušeli jsme si roztřídit vhodné pokrmy ke snídani, svačině či obědu, zacvičili si s míčky a procvičili třídění barev s PET víčky. A aby toho nebylo málo, slečna knihovnice pro nás měla ještě jeden příběh – o vombatovi, kterého jsme si také na konec společného povídání vyrobili. Děkujeme za představení zajímavých knížek pro malé i větší a těšíme se na příští setkání.

Comments are closed.