Ve dnech 15. – 19. května 2023 pořádala Vyšší odborná škola zdravotnická Brno akci s názvem „Nemocnice zvířátek“; jednalo se již o 13. ročník edukačního preventivního programu, který je určený pro děti předškolního a mladšího školního věku i širokou veřejnost. Zájem o tuto akci je vždy veliký; každoročně se jí účastní cca 700 dětí z mnoha škol a školských zařízení.

Děti si s sebou přinesou svého oblíbeného plyšového kamaráda, který je následně na různých odděleních nemocnice pro zvířátka ošetřen. Studenti mají připraveno kromě příjmu např. i oddělení chirurgie, oční oddělení, ORL, ale také operační sál, lékárnu či dokonce polní nemocnici.

Na organizaci akce škola úzce spolupracuje s Policií ČR, Hasičským záchranným systémem, Zdravotnickou záchrannou službou i canisterapeutickými psy. Z tohoto důvodu se akce v úterý 16. května 2023 zúčastnila i naše paní učitelka Mgr. Jana Balšínková se svou canisterapeutickou fenkou Chelsea. Děti tak měly příležitost vyzkoušet si péči o živého pejska, mohly se pomazlit, povodit na vodítku a také jim Chelsea předvedla, co všechno umí.