Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

V pyžamech za kočkou

V souvislosti s konanou Mezinárodní výstavou koček se ve dnech 30. června a 1. července 2018 uskutečnila výstava obrázků našich dětí s názvem „V pyžamech za kočkou“. Výstava byla pořádána s finanční podporou Jihomoravského kraje, pod záštitou náměstka hejtmana pana Mgr. Marka Šlapala. Obrázky vznikaly v průběhu celého pololetí a děti se daly opravdu záležet. Hlavním hybatelem vzniku velikého množství obrázků bylo setkávání dětí s živými kočkami v rámci felinoterapie, která na naší škole probíhá již pěknou řádku let. A protože za kočičkami chodí hospitalizované děti v pyžamku, oblékli jsme do pyžam a nočních košilek i kočičky. Vystavené obrázky byly vyhodnoceny odbornou porotou dvou brněnských výtvarnic a děti za ně obdržely hodnotné dárky. Díky propagaci si akci přišlo prohlédnout množství dětí i s rodiči. Pro děti byl připravený i výtvarný koutek, kde si mohly vyrobit drobnosti s kočičí tématikou.

A aby pyžam a nočních košil nebylo málo, uskutečnila se pro pobavení vystavujících i návštěvníků malá módní přehlídka – v pyžamech byly nejen kočky, ale i jejich páníčkové. Všichni zúčastnění obdrželi ceny.

Děkujeme Jihomoravskému kraji, jmenovitě panu Mgr. Marku Šlapalovi a těšíme se na další vzájemnou spolupráci.

Comments are closed.