Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Na 10. května 2023 si pro naši školu připravila paní Ing. Petra Badová povídání o životě včel. Přítomné děti se během prezentace dozvěděly, kdo všechno žije ve včelím úlu a jaké má po vylíhnutí z vajíčka a přeměně z larvy na včelu v tomto společenství úkoly. Povídání zpestřila paní chovatelka ukázkou živých trubců, které si děti mohly vzít do ruky. Děti si také prohlédly včelařovy nepostradatelné pomůcky – včelí kuřák neboli dýmák, různé druhy rozpěráků na činnosti v úle a realistické fotografie života v úle na včelařských rámcích. Program byl doplněn i pro děti zajímavými úkoly. Vyzkoušely si najít včelí matku mezi dělnicemi a trubci či se vžily do situace, kolik práce dá jedné včelce vysát z květů nektar, následně jej přinést do úlu a zahustit v kapku lahodného medu.

Děkujeme paní Badové za poutavý program a budeme se těšit na některé z dalších setkání.

Comments are closed.