Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Beseda o vodících psech

Po více jak měsíční přestávce, která byla způsobena zákazem návštěv v souvislosti s chřipkovou epidemií, za námi na zajímavou návštěvu přišla paní Bezáková se svým vodícím psem Chopprem. Akce se konala dne 13. března 2019 ve spolupráci s DC Motýlek. Paní Bezáková nám nejprve vyprávěla o častým hospitalizacích v dětské nemocnici souvisejících s její oční vadou, ukázala nám techniku práce s bílou holí i chůzi s vodícím psem. Dozvěděl jsme se, kteří psi jsou do výcviku zařazováni, jaké musí mít vlastnosti a jak takový výcvik vodícího psa vlastně probíhá. Závěrem nám ještě ukázala některé další pomůcky, které lidé se zrakovým postižením používají – hodinky s hlasovým výstupem, pomůcky k rozeznávání banovek či colortest rozeznávající barvy. Děkujeme paní Bezákové za milou návštěvu a těšíme se na další setkání.

Comments are closed.