Přestože valná část věcí kolem nás stále funguje ve specifickém režimu, na oslavy Mezinárodního dne dětí jsme zkrátka zapomenout nemohli a ani nechtěli. A tak na základě spolupráce učitelek a vychovatelek jednotlivých oddělení bylo dne 1. června 2021 pro hospitalizované děti připraveno zábavné dopoledne. To se na některých odděleních neslo v duchu tvořivé a kreativní atmosféry, jinde se soutěžilo v různých disciplínách.

Velkým povzbuzením v aktuální nelehké situaci s vidinou světlých zítřků pak bylo uvolnění některých restrikcí a možnost osobního setkání dětí i jejich doprovodu s živými zvířátky, které za dětmi do nemocnice přijely. Nechybělo tak mňoukající trio kočiček s želví kamarádkou Tetičkou a obřími šneky. Chlupáče pak zastupovali sibiřské kočky Amur a Mia, orientální plemeno prezentovala kočička Gremlinka. Také jsme mezi námi uvítali i čerstvou, úspěšnou absolventku canisterapeutického výcviku, fenku zlatého retrievra Chelsea, která se, jak doufáme, stane plnohodnotným členem našeho zooterapeutického týmu.

Děkujeme všem sponzorům a partnerům školy za jejich pomoc při realizaci celé akce. Pevně tak věříme, že i hospitalizované děti si tak „svůj den“ opravdu užily!