Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Zooterapie na klinice dětské psychiatrie

Dne 2. června 2021 proběhlo na oddělení dětské psychiatrie v Bohunicích zooterapeutické setkání s živými zvířaty. Akce podpořila již předcházející Den dětí, kdy byla zvířátka přítomna v Dětské nemocnici. V rámci akce přišlo hned několik zvířátek – orientální černě želvovinová kočka Gremlinka a kočka sibiřská divoce zbarvená s bílou jménem Mia, suchozemská želva Tetička a šnek africký. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavého o jejich životě, chovu a také o tom, jak o domácí mazlíčky pečovat. Vyprávění bylo poutavé a žáci měli spoustu zajímavých dotazů. Na závěr si pak také vyzkoušeli zvířátka krmit a pečovat o jejich srst.

 

 

Comments are closed.