Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Dětský čin roku je soutěž, která vede děti ke konání dobrých skutků. Do této soutěže, která se koná již dlouhých 16 let, se naše škola zapojuje od jejího začátku. Každý vítězný příběh o dobru vyhrává 10.000,- pro školu, za kterou děti svůj příběh posílají; za devět vítězství naše škola již obdržela úžasných 90.000,-.

V letošním ročníku máme 4 příběhy – želízka v ohni: „Pomoc nemocným“, „Nákupní taška“, „Sbírání odpadků na Orlíku“ a „Pochod pro Karla Gotta“.

Poslední zmiňovaný příběh pak velmi zaujal paní Evu Kubáňovou, která jako novinářka měla tu čest dlouhých dvacet let psát právě o panu Karlu Gottovi a setkávat se s ním při nejrůznějších příležitostech. Článek paní Kubáňové i celý příběh si můžete přečít zde Dětský čin roku – Pochod pro Karla Gotta.

Naše nemocnice je plná lásky k nemocným dětem a tak jsme rádi, že projekt „Dětský čin roku“ existuje. Propojuje nás s naší zemí prostřednictvím hospitalizovaných dětí, které jsou ze všech koutů naší republiky – země, která má mnoho krás a kterou spojují naše dobrá srdce.

S velkým potěšením se k nám dne 11. prosince 2020 dostává zpráva o tom, že o výše uvedeném příběhu se píše v deníku.cz. Celý článek si můžete přečíst zde Mladá Brňanka vytáhla spolužáky na pochod za zesnulého Karla Gotta, dostala cenu.

O projektu a úspěchu uvedeného příběhu se také zmiňují Učitelské noviny 1/2021, což dokládají přiložené fotografie.

Comments are closed.