Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

eTwinningový projekt „Choose, cook, serve and taste – cooking in the hospital can be fun“

Projekt byl vytvořen ve spolupráci s psychiatrickou klinikou ve Stuttgartu. Byl zaměřen na typická jídla zúčastněných zemí, která žáci sami vybraly a připravili. Přichystaly předkrm, polévku, hlavní chod, dezert a část vánočního menu. Podstatou projektu byla jeho praktická část – výběr jídel, nákup, vaření, servírování a ochutnávka. Pro některé žáky se jednalo o první zkušenost s vařením a pečením. Během celého procesu žáci vše zdokumentovali a vytvořili česko-anglické prezentace. Ke každému chodu také vytvořili kvíz a vánoční menu. Projekt byl rozdělen do několika částí, po zakončení každé etapy projektu jsme si vyměnili recepty a postupy se školou ve Stuttgartu. Na závěr jsme upekli jedno z německých jídel – citronový koláč. Výsledkem celého snažení bylo vytvoření kuchařky ze všech prezentací obou zúčastněných škol. Všichni žáci, kteří se do projektu zúčastnili, obdrželi elektronickou podobu vzniklé kuchařky- kuchařka PDF.

Během projektu si žáci především osvojili spoustu nových znalostí, získali nové dovednosti, vyzkoušeli si spolupráci, zažili pocit z dobře vykonané práce, naučili se, jak správně stolovat. Zažili pocit úspěchu a ocenění, nejen od spolužáků, ale i od sester, psychologů, lékařů a samozřejmě pedagogů. A věříme, že na děti jsou pyšní i jejich rodiče.

Na celém projektu pracovali žáci psychiatrické kliniky pod vedením Mgr. Gabriely Veselé a Mgr. Markéty Vlachové.

Comments are closed.