eTwinningový projekt „Vánoční poselství“

Jedním z hlavních symbolů Vánoc je ozdobený stromeček. Letošní Vánoce budou jiné, proto jsme se rozhodli se na nich podílet společně s dětmi a pedagogy naší partnerské eTwinningové školy v Košicích.

Projekt „Vánoční poselství“ vznikl, jak již bylo uvedeno, v rámci mezinárodního projektu komunity eTwinning ve spolupráci se Základnou školou so materskou školou pri zdravotníckom zariadení v Košiciach.

Po společné domluvě obě školy uskutečnily vzájemnou výměnu originálních dětských obrázků, které jsou vloženy v plastových koulích. Tím vznikly originální vánoční ozdoby. Každá tato ozdoba je složená ze dvou obrázků. Jednu část namalovaly děti naší školy, druhou děti partnerské školy v Košicích. Obrázky jsou označené příslušnými zkratkami ČR a SK. Každá vánoční ozdoba je mezinárodním symbolem přátelství a předává vánoční atmosféru na vánočním stromečku v naší škole i na vánočním stromečku ve škole na Slovensku.

Tyto vánoční ozdoby zdobí vánoční stromeček ve vstupní chodbě naší školy.