Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Knihovna Jiřího Mahena „Svět očima koček“

Po více než půlroční odmlce jsme se dne 16. června 2021 opět setkaly s pracovnicí Knihovny Jiřího Mahena v Brně, která opět přišla za dětmi z některých oddělení s poutavým programem „Svět očima kočky“.

V rámci povídání o kočkách se přítomné děti dozvěděly spoustu informací o stavbě jejich těla, specifických schopnostech i o jejich dalších příbuzných (tygrech, ocelotech, rysech, levhartech apod.) včetně porovnávání různých kočičích plemen. Děti si vyzkoušely „lov“ myši hodem míčku na obrázek a také si vyslechly dva krátké příběhy z knihy „Kočky v akci“. Nechybělo ani již tradiční tvořivé okénko, v rámci kterého si každý mohl vyrobit kočičí figurku. Nakonec pak přišlo avizované překvapení ve formě orientální černě želvovinové tečkované kočičky jménem Angelika Simon. To bylo radosti…

Děkujeme Knihovně Jiřího Mahena v Brně za celoroční, ač omezenou spolupráci a těšíme se na další společná setkávání.

Comments are closed.