Dne 18. května 2018 jsme celý kolektiv školy, v rámci rozšíření obzorů oblasti zooterapie, vyrazili do Lamacentra Hády. Předcházející dny bylo škaredé počasí, ale v tento den se na nás již od rána smálo sluníčko a ve slunečném duchu se nesl celý den. Ten jsme zahájili výšlapem na krásnou vyhlídku do Růženina lomu, pozorovali jsme zajímavou rostlinu – Třemdavu bílou. V 10 hodin na nás pak čekal zajímavý program v Lamacentru Hády, ve kterém jsme se dozvěděli spoustu zajímavého ze života jihoamerických indiánů Inků, vyzkoušeli jsme si identifikaci různých srstí a šifrování zprávy uzlíkového písma kipu. Vrcholem celé návštěvy pak byl přímý kontakt s živými lamami. Paní průvodkyně nám vyprávěla i o jejich chovu a zajímavostech ze života. Odvážnější z nás se ještě vydali do ohrady za kamerunskými kozami s kůzlátky, se kterými jsme si užili také spoustu legrace.

Na základě této akce jsme začali uvažovat, že bychom rozšířili oblast zooterapie o setkávání hospitalizovaných dětí s lamami či kamerunskými kozlíky. Děkujeme Lamacentru Hády za příjemný zážitek a těšíme se snad někdy zase naviděnou.