Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Minikoník Emilek

Po zimní pauze nás dne 10. dubna 2018 opět přišel navštívit minikoník Emilek se svou chovatelkou. Děti se na koníka moc těšily a jaké bylo překvapení, že byl opravdu živý. Od poslední návštěvy je již Emilek vybaven botkami na všechna čtyři kopyta, takže se může bez obav pohybovat i po kluzké vnitřní podlaze. Děti byly paní chovatelkou seznámeny se životem Emila, jeho stravou a péčí o něj. Měly také možnost vidět, že i koník si rád hraje, protože měl s sebou spoustu hraček, které byly dětem rovněž k dispozici. Samozřejmě nechybělo dětmi oblíbené hlazení, česání, hřebelcování a „kadeřnický salón“, což dokládají přiložené fotografie. Velice milé bylo rovněž setkání koníka a maminky s holčičkou, jejíž sestřička zná Emila a paní chovatelku z jiného zařízení a do dnešního dne o celou akci znaly jen z pouhého vyprávění. Největší radostí pak bylo dovolení maminky Emila políbit (kupodivu se v krásného prince neproměnil). Po dětech a rodičích udělal koník radost i dalšímu personálu nemocnice. Děkujeme Emilovi i jeho chovatelce a těšíme se na příští setkání.

Comments are closed.