Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

spolupráce s Fritz-Nuss-Schule, Klinnikschule Stuttgart

Již mnoho let probíhá spolupráce mezi MŠ a ZŠ při FN Brno, p.o. a Fritz-Nuss-Schule, Klinikschule Stuttgart. Školy se pravidelně navštěvují v rámci partnerství Brno – Stuttgart.

Ve školním roce 2017/2018 jsme společně vytvořili projekt „Choose, cook, serve and taste – cooking in the hospital can be fun“, který probíhal na oddělení dětské psychiatrie v Brně i ve Stuttgartu. Žáci vařili tradiční jídla své země, psali recepty v anglickém jazyce a přeposílali je do spřátelené nemocnice. Nakonec ochutnali i speciality druhé země. Výsledkem celého snažení bylo vytvoření mezinárodní kuchařky.

Více o partnerské škola zde – https://www.klinikschule-stuttgart.com

Comments are closed.