Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Výstava „Kočka 100x jinak“

Výstava obrázků dětí s Mateřské školy a základní školy při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace, s názvem „Kočka 100x jinak“ se koná ve dnech 22. – 23. června 2019 v prostorách Kulturního, vzdělávacího a informačního centra Vinohrady, Bzenecká 4226/23 Brno – Vinohrady. Tato výstava se koná ve spolupráci se specializovanou organizací chovatelů koček ZO 36 Brno.

Nejrůznější papírové kočky tvořily nemocné děti různého věku během svého pobytu v Dětské nemocnici. Tam se totiž v průběhu své léčby mohou setkat se živými kočkami, které za dětmi chodí pravidelně již od roku 2002. Děti, kterým to povolí ošetřující lékař, se účastní felinoterapie, což je jedna ze součástí zooterapie. Jedná se o podpůrné působení na děti pomocí živých koček. Děti se toho o kočkách dozví opravdu hodně – čím se živí, jak je potřeba se o ně starat, že mohou být i nemocné. Samozřejmostí je pak i kontakt s živou kočkou. A protože projde nemocnicí dětí opravdu hodně, tak jsou kočky velice pestré a to jak vzhledově, tak i použitou výtvarnou technikou. A odtud je i název celé akce.

Všechny zážitky z felinoterapie děti ztvárňují i výtvarně. A letos poprvé se této tvorby účastní i žáci z úseku základní školy. Výstava obrázků kočičích kamarádů je soutěžní. Celkem se představí okolo 130 úžasných kočičích výtvorů, jejichž tvorbu si děti opravdu užily. Čeká tak na návštěvníky spousta zajímavých a netradičních obrázků koček. Nejlepší obrázky budou oceněny a jejich autoři získají hodnotné ceny.

Výstava se koná v rámci Mezinárodní výstavy ušlechtilých koček v KVIC Vinohrady, Bzenecká 4226/23 Brno ve dnech 22. – 23. června 2019. Veřejnost může tuto zajímavou akci shlédnout v sobotu od 10.00 – 17.00 hodin a v neděli od 10.00 – 16.30 hodin. Podrobnosti jsou uvedeny na přiloženém plakátu.

Přijďte si zpříjemnit červnový víkend a blížící se začátek prázdnin touto pěknou výstavou. Všichni se mohou těšit na promenádu v pyžamech – ta bude v sobotu po 14.00 hodině – zde se po loňském úspěchu opět představí kočky živé i se svými páníčky!

Těšíme se na všechny.

Comments are closed.