Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Mateřská škola a základní škola
při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Den dětí se zvířátky

Po dvouleté pauze se hospitalizované děti opět dočkaly bujarých oslav svého velkého dne – Mezinárodního dne dětí. A ačkoliv to tak zrána nevypadalo, 1. červen 2022 se opravdu vydařil. Ve venkovních prostorách areálu Dětské nemocnice bylo připraveno několik soutěžních stanovišť, ve kterých si děti vyzkoušely např. házet na cíl, lovit rybičky nebo chůzi s míčkem na raketě. V budově školy si děti mohly i něco drobného vyrobit.

 

A to by to snad ani nebyla naše škola, kdyby za dětmi nepřijela zvířátka. Ze ZOO Brno se svými ošetřovatelkami dorazila Agáta – užovka červená a Bony – sameček fretky. Skupinu plazů ještě reperezentovala oblíbená želva Tetka, kterou měly děti možnost i nakrmit. A nechyběli ani zástupci „chlupatých stvoření“. Paní učitelka Mgr. Jana Balšínková za dětmi zavítala se svou fenkou zlatého retrievera Chelsea. V prostorách školy pak děti měly příležitost k setkání, hlazení a mazlení se třemi kočkami – dvojicí koček sibiřských Nelinkou a Tarou ze soukromého chovu paní MUDr. Jitky Suské a s naším již felinoterapeuticky zkušeným orientálním, čokoládově tečkovaným kocourkem Flokim z chovu paní ředitelky PaedDr. Jany Stěničkové.

 

Dopolední program byl zakončen slavnostním vypuštěním námi odchovaným motýlů Babočky bodlákové. Jednotliví motýlové dostali jména po přítomných dětech, které byly u vypouštění přítomny. Některým se pak do světa příliš nechtělo a dokonce se nechali přemlouvat.  Více o odchovu motýlů u nás ve škole a na oddělení dětské psychiatrie si můžete přečíst v samostatných článcích zde Motýlí zahrádka na psychiatrii a Projekt „Motýlí zahrádka“.

 

Děkujeme všem, kteří se na hladkém průběhu celého dne podíleli, zvláště pak pracovnicím Knihovny Jiřího Mahena v Brně za pomoc s želvou Tetičkou. Zároveň patří velké poděkování všem sponzorům a partnerům školy za dárečky, které hospitalizovaným malým i velkým pacientům zajisté udělaly radost.

 

 

 

 

Comments are closed.